facebok-icon twitter-icon gplus-icon blog-emre-vural-icon mail-icon

Süt

95 yıllık süt üretim tecrübesiyle Dünya Süt Kataloğu’na giren ilk Türk işletmesi olan Vurallar Süt Ürünleri, Emre Vural Çiftliği markası ile sektöründe hızlı ve emin adımlarla büyüyor.

Foça’da kurulan ve son teknolojiyle üretim yapan çiftlik aynı zamanda Asya Kıtası’nın ilk Gönüllü Sağım Çiftliği olarak hizmetine devam etmektedir.hakkimizda 2

Gönüllü Sağım Yöntemi ile inekler istediği zaman kendisini sağdırmaya gidiyor. Bu sayede strese girmemiş mutlu inekler, hem daha çok süt veriyor, hem de strese bağlı gelişebilecek bazı hayvan hastalıklarından kurtulmuş oluyorlar.

İzmir Foça’daki tesislerde üretilen sütler, soğuk zinciri bozmadan mandırada işlenerek Karşıyaka Girne Bulvarı üzerinde hizmet veren satış mağazasında ve a plus kategorisindeki şarkuterilerde son tüketici ile buluşuyor.

“Dünyanın en yararlı içeceği süt, insanların doğumlarından itibaren ilk aldıkları besindir. İlk günlerinde annelerinin sütüyle beslenen bebeklere daha sonraları hem anne sütü, hem de hayvansal sütler verilir. Süt, bebeklerin narin vücutlarını sağlamlaştırır ve güçlendirir. Süt, binlerce yıldır olduğu gibi yine insan vücudunun en fazla ihtiyaç duyduğu içecek olmayı sürdürüyor.”