facebok-icon twitter-icon gplus-icon blog-emre-vural-icon mail-icon

EMRE VURAL, ASYA KITASININ İLK GÖNÜLLÜ SAĞIM ÇİFTLİĞİNİ KURDU

emre-vural-ciftligi-2

95 yıllık süt üretim tecrübesiyle hizmet veren Vurallar Süt Ürünleri, Emre Vural Çiftliği markasıyla sektörde hızlı ve emin adımlarla büyüyor.

Vurallar Süt Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Emre Vural, Foça'daki tesislerinde gönüllü sağım tekniğiyle ürettiği süt ürünlerini, soğuk zinciri bozmadan mandıralarında işleyerek Girne Bulvarı üzerinde hizmete açtıkları Emre Vural Çiftliği'nde son tüketiciyle buluşturduklarını söyledi.

“Mutlu İnekler, Doyumsuz Lezzetler” sloganıyla hizmet verdiklerini belirten Emre Vural, Karşıyaka'daki mandıranın, gerek kalite ve gerekse ürün çeşitliliğiyle kısa sürede büyük ilgiyle karşılaştığını söyledi.

Asya Kıtası'nın ilk gönüllü sağım çiftliğini Foça'da kurduklarını ve son teknolojiyle üretim yaptıklarını kaydeden Vural sözlerine şöyle devam etti: “Gönüllü sağım yöntemiyle inekler istediği zaman kendisini sağdırmaya gidiyor. Bu sayede strese girmemiş mutlu inekler, hem daha çok süt veriyor, hem de strese bağlı gelişebilecek bazı hayvan hastalıklarından korunmuş oluyor”

Sektördeki bütün bilgi birikimlerini müşterilerle Emre Vural Çiftliği markasıyla buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını kaydeden Vural, “Çömlekte, tam yağlı ve altın sarısı kaymakla sunduğumuz yoğurdumuzun tadına bakan İzmirliler, başka yoğurt yemek istemiyor. Özellikle ballı yoğurdumuz için Girne'deki satış mağazamıza gelen müşterilerimiz var. Mutlu ineklerden gelen süt, özenle mayalanıyor. Avanos’ta özel olarak markamız için üretilmiş, Türk Gıda Kodeksi’ne uygun çömleklerde, nefes kesici kaymağıyla tüketiciye yoğurt olarak sunuluyor. Ürettiğimiz kaliteli sütleri Emre Vural Çiftliği’nden günlük olarak SEK’e gönderiyor ve tüm Türkiye’ye lezzet dağıtıyoruz”  diye konuştu.

Bir asırdır hizmet veriyor...

Süt üretimine 95 yıl önce İbrahim Faik Vural ile başladıklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Emre Vural, “1957 yılında ineklerde ilk kez uygulanan suni döllenme yöntemiyle geleceğin markası olma yönünde ilk adımlarımızı attık. Mehmet Tefik Vural'ın vizyonuyla,

1975 yılında süt sağımı konusunda teknolojiyle ilk buluşma gerçekleşirken, her on yılda daha modern sağım sistemleriyle, süt üretimini çok daha hijyenik ve kaliteli hale getirdik. Son 20 yılda ise üçüncü kuşak olarak ben ve kardeşim Baran Vural’ın da katkılarıyla süt üretiminde son nokta olan "Gönüllü Sağım" yöntemiyle sektörde kalite çıtasını üst seviyeye yükselttik” ifadesini kullandı.