facebok-icon twitter-icon gplus-icon blog-emre-vural-icon mail-icon

MÜŞTERİLERE SÜT İKRAM ETTİ

emre-vural-ciftligi-1

Ürünlerini Karşıyaka Girne'deki satış mağazası ve seçkin şarküterilerde lezzet tutkunlarıyla buluşturan Emre Vural Çiftliği, dünya süt haftası etkinlikleri kapsamında tüm müşterilerine süt ikram etti.

Foça'da kurulan ve Asya kıtasının ilk gönüllü sağım çiftliğinde üretilen kaliteli ürünleriyle beğeni toplayan Emre Vural Çiftliği'nin, Girne'deki satış mağazasına konuk olan müşteriler, hem alışverişlerini yaptı, hem de ikram edilen lezzetli sütlerin tadına baktı.

Çiftlikte, gönüllü sağım tekniği uyguladıklarını belirten Vurallar Süt Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Emre Vural, “Bu sayede inekler özgürce dolaşıp, istediği zaman yem yiyor, su içiyor ve istediği zaman da kendini sağdırıyor. DeLaval VMS sağım sistemiyle hayvanlardan alınan süt kalitesini de ölçüyoruz. Kötü hiçbir süt toplanmıyor. Bu tekniğin sayesinde, stressiz hayvandan alınan süt verimi daha fazla oluyor. En önemlisi de sütün lezzeti artıyor” diye konuştu.

Emre Vural Çiftliği'nin en beğenilen ürünlerinden olan ve özel toprak çömlekte satışa sunulan yoğurdun gün geçtikçe daha çok talep gördüğünü belirten Vural şöyle devam etti: “Sütün yüzde 87'si sudan oluşur. Biz, özel vakumlama tekniğiyle bu suyun fazlasını alarak daha konsantre bir süt elde ediyoruz. Sütün içindeki bütün mineraler ve vitaminler de korunmuş oluyor. Yoğurdun üzerinde kalın bir kaymak tabakası da elde ediyoruz. Bu kaymak kıvrılıp tabağa alınarak bal kaymak olarak da tüketilebiliyor”

Süt içerek büyüyen kuşakların daha sağlıklı yetiştiğini kaydeden Emre Vural, üretim sürecinde bu bilinçle hareket ettiklerini sözlerine ekledi.