facebok-icon twitter-icon gplus-icon blog-emre-vural-icon mail-icon

“EMRE VURAL” YOĞURTTA MARKALAŞACAK

emre-vural

 

“Emre Vural Çiftliği” markasıyla hizmet veren Vurallar Süt Ürünleri'nin Yönetim Kurulu Başkanı Emre Vural, özel üretim yoğurduyla sektörde büyümeyi hedefliyor.

Foça'da kurulan ve asya kıtasının ilk gönüllü sağım çiftliğinde üretilen kaliteli yoğurtlarıyla kısa sürede kendi müdavimlerini yaratan Emre Vural Çiftliği, Karşıyaka Girne'deki satış mağazası ve seçkin şarküterilerde müşterileriyle buluşuyor.

“Yoğurdumuzun lezzet sırrı sütümüzde saklı” diye konuşan Emre Vural, “Çiftliğimizde gönüllü sağım tekniği uygulanıyor. İnekler özgürce dolaşıyor. istediği zaman yem yiyor, su içiyor  ve istediği zaman da kendini sağdırıyor. DeLaval VMS sağım sistemiyle hayvanlardan alınan süt kalitesini de ölçüyoruz. Kötü hiçbir süt toplanmıyor. Bu tekniğin iki faydası var. Stressiz hayvandan alınan süt verimi daha fazla oluyor. En önemlisi sütün lezzeti de artıyor” dedi.

Emre Vural Çiftliği'nin en beğenilen ürünlerinden biri olan ve özel toprak çömlekte satışa sunulan yoğurdun talep gördüğünü belirten Vural, “Sütün yüzde 87'si sudan oluşur. Biz özel vakumlama tekniğiyle bu suyun fazlasını alarak daha konsantre bir süt elde ediyoruz. Sütün içindeki bütün mineraler ve vitaminler de korunmuş oluyor. Yoğurdun üzerinde kalın bir kaymak tabakası da elde ediyoruz. Bu kaymak kıvrılıp tabağa alınarak bal kaymak olarak da tüketilebilir” diye konuştu

Emre Vural, Nevşehir Avanos'ta özel olarak yaptırılan sırlı toprak çömleklerin sütün doğal yapısına uygun olduğu için yoğurdu daha sağlıklı bir şekilde koruduğunu da sözlerine ekledi.